İki Şişli Ajurlu Yeni Patik

25.12.2018
1.125
İki Şişli Ajurlu Yeni Patik

İki Şişli Ajurlu Yeni Patik
Kış mevsimi geldiğine göre bütün süratle patik modellerini sizinle buluşturmaya devam ediyorum. Bugün de siz örgü sevenlere özel iki şiş patik modelinin yapımını paylaşacağım.
Özellikle örgüye yeni başlamış ama manzarası ile de göze hitap eden model arayanlar amacıyla harika bir patik ve çeyizlik olarak da çok hoş duran bir patik.
Patiğimiz amacıyla lüzumlu malzemelere ilk olarak değinmek istiyorum.
Üç adet patiğin ön kısmına dikmek amacıyla düğme ya da rastgele hoşunuza gidecek çiçek aksesuar…
Normal pratiklik ip ve üç numara şiş.
Tabi siz ellerinizin alışık bulunduğu şiş numarası da tercih edebilirsiniz ipinize ideal. Dilerseniz bu güzel patiğimizin yapım yönteminden bahsedelim. Patiğimiz haroşa örgü olarak işlenen bir model.
Örneğimizin düzünden örüp tersinden arttırma ve kesme işlemlerini yaparak gelişen bir model. Sağ ve sol ayak başlama sayıları değişiklik gösterse de örüm yöntemi aynı gidiyor.
Modele 28 ilmek atarak başlıyoruz ilk sıramızı düz haroşa örgü olarak örüp ikinci sırada 3 ilmek örüp 1 arttırma yapıyoruz ve sırada gelen 2 ilmek tek seferde örüp kesme yapıyoruz.
Bu şekilde toplam da 3 defa arttırma ve devamındaki kesme prosedürünü yapıp dilimimizi meydana getirmek amacıyla örüyoruz. Bir sonra ki sırada düz olarak haroşa örüp bir ileri sırada yine kesme ve arttırma işlemlerimizi yapıyoruz. Toplamda 5 delik oluşacak ki bir dilim sonuçlanmış olsun. Ayak numaranıza göre bu dilimlerin adedi şu şekilde olmalı.
12 dilim 36-37 numara ayak
13 dilim 38-39 numara ayak
14 dilim 40 numara ayak amacıyla ideal
Modelimizi ayak numaranıza ideal sayıya kadar ördükten sonra dikip tamamlıyoruz. Şimdi sağ ayak amacıyla başlama miktarını vermek istiyorum.
20 ilmek ile başlayarak 8 diş haroşa örüp sıra sonucunda 8 ilmek arttırma yapıyoruz ki modelin ön yüzündeki düğme yerler sağ ayakta sağ tarafa sol ayakta sol tarafa denk düşsün diye. Şimdi isterseniz videoyu izleyerek basit bir şekilde örelim patiğimizi iyi seyirler.
https://www.youtube.com/watch?v=SAb5-jRZYdQ

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.