İki Renkli Hasır Örgü Modeli Yapımı

16.07.2020
1.337
İki Renkli Hasır Örgü Modeli Yapımı

İki Renkli Hasır Örgü Modeli Yapımı
Örgülere farklı bir başlama tekniki olan iki renkli hasır örgü ile başlayın. Bu modeli ister iki renkli örgülere başlarken kullanın ister tek renk örgülere başlarken kullanın. Örgüye renk katmak amacıyla çok güzel bir teknik olacak.
Size düşünce olsun diye iki ayrı biçimde başlayarak gösterdim. Bu biçimde örgüye başlangıç gerçekleştirme amacıyla 10 ilmek ve katlarını ayarlayıp iki adet ilmek ek etmelisiniz. Örgüye başlamak dilediğiniz renk ile ilmekleri hazırlayın.
Örgüye başlarken ister bir sıra ister iki sıra haroşa yapın. Sonra renk değiştirin. Renk değiştirme prosedürünü arka doğrultuda yapın. İlmekleri 4 defa dolayarak ters örün. 8 ilmeği bu biçimde örüp ileri iki ilmeği örmeden atlayın.
Sırasıyla 8 ilmeği 4 defa dolayarak ters örüp iki ilmeği örmeden atlayın. Bu sırada tığ kullanacağız. 4 defa dolayarak ördüğümüz ilmekleri serbest bırakın. İlk 4 ilmeği şişe takıp ileri 4 ilmeği serbest bırakın.
Sırasıyla ilk ilmeği şişe takılan ilmeklerin bir altından bir üstünden geçirip şişe takın. Sonra ikinci ilmeğe geçin. Bu defa üstten geçirdiğiniz ilmeğin altından alttan geçirdiğiniz ilmeğin üstünden geçirerek ilmeği şişe takın.
Sırasıyla bu biçimde tüm ilmekleri hasır örgü örer gibi geçirip şişe takın. Sonra ilk 4 ilmeği düz örüp örgünün başındaki ilmeği örgünü amacıylae alın. Sonra başka 4 ilmeği düz örüp örgünün sonundaki ilmeği örgünün amacıylae alın.
Bu biçimde örgü toparlanacak ve dilimli bir biçim alacak. Aynı biçimde başka ilmekleri de örerek sırayı tamamlayın. Ardından dilediğiniz renk ile devam edin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.