İki Renkli Bebek Yelekleri

02.06.2020
11.965
İki Renkli Bebek Yelekleri

İki Renkli Bebek Yelekleri
Merhaba yine çok güzel bir model olan kısa kol erkek bebek yeleği yapılışı ile karşınızdayız. Erkek bebeklere yelek model arıyorsanız bu modeli deneyebilirsiniz.
Bebeklere örgü yelekler gerçekleştirme isteyenler amacıyla sitemizde bir çok anlatımlı model paylaştık paylaşmaya da devam ediyoruz. Siz minikler amacıyla onlara el işi yelekler yapabilin diye biz bir çok modelin anlatımını sitemizde paylaşıyoruz.
2 renkli olarak oluşturulan çizgili robalı bebek yeleği tek renk ile de yapılabilir. Ama bana soracak olursanız iki renk ile daha ilgi çekici ve hoş olmuş. Malzemelerimiz;
1 yumak beyaz 1 yumak renkli 250 metre bebe örgü ipi 3.5- 4 numaralı örgü şişi, 5 düğme. Bu model hem kız hemde erkek çocuklara yapılabilir. Örgüye 76 ilmekle başlanmaktadır. Önce lastik amacıyla haroşa örün. Sonra iki düz bir artıma ile modele başlanıyor. Artan ilmekler ters olarak örülecek. İkinci haroşa sırasına geçince renkli ipe geçilecek. Haroşalı seksiyon tamamlanınca yine beyaz ipe geçin ve iki düz bir artırma şeklinde örmeye başlayın.
Roba artışları haroşalı seksiyonden sonra iki düz bir artırma şeklinde yapılarak 220 ilmeğe çıkarılacak. Önler 36 ilmek, kollar 43 ilmek, araka parça ise 62 ilmek olarak ayrılacak. Elif hanım yeleğin anlatımını 2 ayrı video ile yapmış.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.