Hav Hav Bebek Patiği Yapımı

13.02.2020
3.950
Hav Hav Bebek Patiği Yapımı

Hav Hav Bebek Patiği Yapımı
Merhaba hanımlar Merhaba arkadaşlar, bu gün Derya Baykal’ın uygulamaında Zerrin Kaya Hanım doğrulusunda oluşturulan şiş örgüsü bebek patik modelinin tanımını vereceğim. Bu patik modeli uygulama yayınlandığından beri çok beğenildi. Kolay bulunduğu amacıyla ve hem kız bebeklere hem de erkek bebeklere ideal bir model bulunduğu amacıyla çokca yapıldı. Şiş örgüsü bebek patiği yapımına taban alanından başlanıyor. Göz amacıyla düğme, kulaklar ve burun ponponlardan yapılmış. Bu şirin patiği bebeğinize siz de örmek dilerseniz buyurun tanımıne.
Hav hav patiğin yapılışı : Malzemeler; bebe yünü, 3.5 numara şiş Dört adet siyah düğme,
Hav Hav Bebek Patiği Yapılışı
Taban alanından 35 ilmek atılarak başlanıyor patiğin yapımına. Bir sıra (Bir diş) haraşo örüldükten sonra , ön yüzde her iki baştan birer ilmek içerden birer artış yapılır. Hem de tam meydana gelen ilmek düz örülür ve bu ilmeğin her iki doğrulusunda da birer artırma yapılır. Yani 1 ilmek ör, 1 artır 16 ilmek ör, 1 artır, 1 ilmek ör, 1 artır, 16 ilmek ör, bir artır, 1 ilmek ör.
Bu şekilde her sırada dörder atış yapılarak 4 haraşo sırası örülür.
Örgünün ön yüzünde kenardan 12 ilmek haraşo örülür, 1 dolanarak artırma yapılır, 26 ilmek düz, iki ilmek ters olarak lastik örgü örülür,
Yine şişe dolayarak 1 artırma yapılır. Geri kalan 13 ilmek haroşa örülür. Bu şekilde lastik örgünün iki yanından artırılarak altı haraşo sırası örülür.
Sıra başından haraşo olan ilmekler örülür, lastik olarak örülmüş ilmeklerin amacıyladen tığ yardımı ile yünümüz geçirilerek büzülür ve elde edilen bir ilmek sağ şişe geçirilir ve sıra sonuna kadar haraşo örülür.
Konç amacıyla 3 ilmek düz, 1 ilmek ters, 3 ilmek düz, 1 ilmek ters olarak 10 cm örülür. İlmekler tek seferde kesilerek bitirilir. Patiğin alt alanı tersten dikilir, çevrilir, konç alanı önden dikilir. Konç ikiye katlanır, dışa doğru. Gözler amacıyla yan yana 2 düğme dikilir. Altı adet ufak pon pon yapılır, bir tanesi öndeki büzgülü alanın üstüne dikilir, başka ikisi de koncun kenarlarına kulak gibi dikilir.
Hav hav patiğin tanımı bu şekilde arkadaşlar, tanım gayet açık ve net. Örmek isteyenlere şuandan Kolay gelsin,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

17 + 19 =

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.