Haroşalı Kelebekler Örgü Modeli Yapımı

18.04.2020
1.377
Haroşalı Kelebekler Örgü Modeli Yapımı

Haroşalı Kelebekler Örgü Modeli Yapımı
Haroşalı küçücük kelebekler örgü modeli ile çok şık kız çocuk örgüleri ile bayan örgüleri yapabilirsiniz. Haroşa örgü modeline benzerliği ile ilgileri üzerine çeken bir model ama bu model daha değişik şekilde yapılıyor.
Şık ve ilgi çeken örgüler gerçekleştirme amacıyla çok ideal bir model olacaktır. Modelin yapımı amacıyla 3 ve katları şeklinde ilmek gerekmektedir. Modele başlarken evvelce lastik hazırlamalısınız. Sonra bir sıra tüm ilmekleri ön doğrultuda düz örüp hazırlık yapın.
Model arka doğrultuda kurulmaktadır. Kenar ilmeğini alıp ipi arkaya alın. 3 ilmek örmeden atlatıp ileri 3 ilmeği düze dönüştürerek örün. İpi arkaya alıp 3 ilmek örmeden atlatıp 3 ilmek düze dönüştürerek örmeye devam edin.
Ön tarafa geçince ipi ön tarafa alıp örmeden atlanan ilmekleri yine örmeden atlatıp ileri 3 ilmeği ters olarak örün. 3 ilmek örmeden atlatıp 3 ilmek ters örerek sırayı tamamlayın.
Modelin arka doğrultusunda tüm ilmekleri terse dönüştürerek örün. Ön tarafa geçince ilmekleri düz olarak örün. Arka tarafa geçince tüm ilmekleri ters örün. Ön tarafa geçince kıyı ilmeğini alıp bir ilmek daha düz örün. Şişi ipin altından geçirin ve ilmeği düz örün.
Örülen bu ilmeği iplerin altından geriye geçirip örgünün üzerine çıkartın. 5 ilmek düz örüp şiş iplerin altından geçirerek ilmeği düz örün ve bu ilmeği iplerin altından geçirip örgünün üzerine çıkartın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.