Gül Güzeli Lif Modeli

28.05.2018
1.568
Gül Güzeli Lif Modeli

Gül Güzeli Lif Modeli
Sibel’in Yeni Lif Tasarımı olan Gül Güzeli Lif Modeli ismini verilen Ortasında Rokoko Başak örgü deseni sarfedilen Yeni ve Değişik Çeyizlik Lif Yapılışı Videolu.

Bir rengin tonları ile oluşturulan Lif modelindeki renk uyumları deseni ile çok güzel pekişmiş. Ortasına yuvarlak kat,kat Gül dikilmiş gibi gözüküyor fakat Lifin yapılışı ortadaki katlı gülü yaparak başlanıyor.Lavanta Lif Modeli çalışması da Dün yapılmış ve çok beğenilmişti.

Mutfakta Örgü El Bezleri,Örgü Tencere Çaydanlık Örtme örtüleri amacıyla bu güzel Lif modelini biraz daha büyük örüp yapabilirsiniz.

Rokoko tekniği ile oluşturulan Başa deseni amacıyla ayrı düz bir Tığ kullanan Sibel hanım Tığını özel olarak yaptırmış. Rokoko tekniği aynı vakitte Örgü Kurtçuk tekniği olarak ta bilinir.Lifin örme tekniği enteresan bulunduğu kadar çok ta güzel.

Rokoko genellikle İğne işi Kasnak ile oluşturulan modellerde ipin İğnenin çevresine sarması ile oluşturulan bir Teknik.Örgü Lif yapılışın da daha evvelce kullanıldığını görmemiştim ama harika olmuş.
https://youtu.be/p-GjOKO58TM

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.