Fıstıklı Su Taşı Yelek Modeli Yapılışı

29.06.2020
732
Fıstıklı Su Taşı Yelek Modeli Yapılışı

Fıstıklı Su Taşı Yelek Modeli Yapılışı
Fıstıklı su taşı yelek modeli yapımı tığ işi basit yelek modeli çeyizlik yelek modeli arayan arkadaşlarımız amacıyla harika görselliği olan fıstıklı su taşı modelini siz kıymetli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz.
Tığ işi örgü yelek modelleri basit yelek modelleri arasında yer almaktadır. Çeyizlik ve günlük kullanım amacıyla ideal ve şıklığı gerektiğince güzel olan yelek modelini uygulayabilirsiniz.
Sayfamızda yelek modelleri en güzel modelleri bulunmaktadır. Video anlatımlı yelek modelleri sayfamızın örgü bayan yelek modellerinde bulabilirsiniz. Yazımızın amacıyladeki linke tıklayarak modellere ulaşabilirsiniz.
Fıstıklı su taşı yelek modeli yapımı
Beden ölçüsü 38 bedenler amacıyla idealdur.
Ölçüler: Omuzdan etek kısmına 64 santim
Eni ise 43 santim olarak örülmüştür.
Ön zincir sayı 90
Arka amacıyla 161 zincir çekilmiştir.
Angora tüylü ip tüketimi 2,5 yumak ip gitmiştir.
Elinize yatkın tığ seçebilirsiniz.
İlk olarak ön bölümünü yapıyoruz 90 zincir çekelim, her zincire trabzan programı yapıp sıra sonuna gidelim, toplamda üç sıra trabzan uyguluyoruz. Beş zincir çekip geri dönelim, aralarda zincir çekmeden su taşı modelini uyguluyoruz. Son kısma toplamda sekiz kıyı trabzanı yapıyoruz. İki sıra su taşı modeli uygulayıp fıstık modelini aralarda dört zincir çekerek yapmaya başlıyoruz. Örnek programı bu şekilde devam etmektedir. Kol ayrımları ve ayrıntılı yapılışı amacıyla video anlatımını izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.