Fındık Bebek Yelek Nasıl Yapılır

05.04.2021
1.773
Fındık Bebek Yelek Nasıl Yapılır

Fındık Bebek Yelek Nasıl Yapılır
Bu videoda sizlere çok şık bir bebek yeleğinin yapılışını anlatmaya çalıştım. Yelek, 100 gr’ı 250 mt olan bir bebe yünü ve 3,5 numara şişle örüldü. 1,5 yumak ip (140 gr kadar) yeterli oldu. Yelek, 1-2 yaş bebekler amacıyla ideal oldu.
Yelek, yakadan başlanarak tek parça durumunda dikişsiz olarak örüldü. Robaya haraşo ile başlanıp sonrasında artırma yapılıp çitlembik modeli uygulandı. Sonra tekrar haraşo, tekrar artırma ve tekrar model şeklinde devam edildi. Bu şekilde roba istenilen büyüklükte oluncaya kadar örülüp tekrar haraşo ile bitirildi. Kol ayrımları yapılıp kesildikten sonra beden tekrar model uygulanarak örüldü ve en son haraşo lastik örülerek yelek tamamlandı.
Yakadan başlanan Bebek yeleğine robasından haroşa ile başlanıp, daha sonra arttırma yapılarak Çitlembik örgü modeli programı yapılmış.
Fındık örgü bebek yelek modeli daha rahat anlaşılması amacıyla Örgü hanem doğrulusunda videolu olarak gösterilmiştir. Şişle örülen model kışlık örgülerde kullanılır. Bu modeli kazak, hırka, şal, bebek battaniyesi gibi her türlü modelde kullanabilirsiniz. En güzel örgüleri örmeniz dileğiyle.
Fındık adlı örgü yelek modeli ile karşınızdayız. Genellikle gelinlik yelek modellerinde, dikdörtgen şal ve fularlarda, bere ve boyunluklarda kullanılabilen tekrar yeşillendi fındık örgü bebek yeleği modeli yapılışı. Mor ve beyaz renkleri ile çok harika duran bu örgü yelek örneğini severek öreceğinizden ve başka örgü modellerinde de kullanacağınızdan eminiz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.