Favori Battaniyesi Yapılışı

14.12.2018
1.051
Favori Battaniyesi Yapılışı

Favori Battaniyesi Yapılışı
Birkaç sene evvelce ördüğüm battaniye modelini nasıl yaptığımı ayrıntılı olarak anlatacağım… Battaniyeyi motifli olarak yaptım. Hazırladığım motifleri sonradan dikerek birleştirdim.
Yaklaşık 5 adet 100 gram ip ve 3 numara tığ kullandım. Yaklaşık 70 santim boylarında olan battaniyeyi bebek arabasında kullanılmak üzere hazırladım. Hazırladığım 10 motifi ekleyerek birinci sırayı oluşturdum. İkinci sırada ise 9 adet motif ekledim.
Önce 5 zincir çekip bir halka oluşturun. Sonra 3 zincir çekip halkanın içine zincir haricinde 8 adet üçlü tırabzan yapın. İkinci sıraya geçince zinciri atlayıp ilk tırabzanın arka arasından girerek tırabzan yapın. Her tırabzanın üstüne iki adet tırabzan yapın.
Sırayı tamamlayınca üçüncü sıraya geçin. Hiç ara vermeden her tırabzanın üstüne iki adet yeni tırabzan yaparak sırayı tamamlayın. Dördüncü sırada her tırabzanın üstüne bir adet yeni tırabzan yapın.
Sonraki sıraya devam eder iken 3 zincir çekip son tırabzanın bulunduğu yere bir tırabzan daha yapın. Ardından her tırabzana bir adet olacak şekilde 9 tırabzan yapın ve 3 zincir çekip son tırabzanın dibine girip yeni bir tırabzan daha yapın.
Aralara 9 tırabzan yapın ve bir delik örün. Delik adedi 3 adet olunca dördüncü deliği yapın ve sonra 3 adet üçlü tırabzan yapın. Sonra 3 adet çift tırabzan yapın. Sonra 3 adet sıkı iğne yaparak motifi bitirin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.