Farklı Menekşe Lif Modeli Yapımı

26.05.2021
1.448
Farklı Menekşe Lif Modeli Yapımı

Farklı Menekşe Lif Modeli Yapımı
Farklı menekşe lif modeli yapılışı yeni model lif örnekleri arayanlar amacıyla basit ve görseli gerektiğince güzel olan lif modeli ister çeyizlik ister hediyelik uygulayabileceğiniz lif örnekleri arasındadır. Lif modelleri günümüzün en çok tercih edilen el işleri arasında yer almaktadır. Çeyizler amacıyla gerektiğince şık dizayn lif örnekleri meydana çıkması video anlatımlı olması lif modellerine ilgiyi her geride bıraktığımız gün arttırmaktadır. İlgi arttıkça video anlatımlar çoğalmaktadır. Çeyizler içersinde sipariş alan hanımlarımızda ev bütçesine katkı sağlayarak lif modellerini örmeye devam etmektedir. Sitemizde yeni ve dizayn lif modellerini bulabilirsiniz. Farklı çoğu lif örneğine yer vermeye devam etmekteyiz.
Farklı menekşe lif modeli yapılışı
3 Renk lif ipi kullanımı
Elinize yatkın tığ seçimi
Yapılışı: İlk olarak yedi zincir ile halka oluşturalım, halka amacıylae kapalı fıstık yapalım, tepesine ve halka amacıylae açık fıstık ikisini beraber kapatalım, yine tepesine ve halka amacıylae açık fıstık yapalım ikisini beraber kapatalım. Aynı prosedürü uygulayıp altı fıstık imkan kadar devam edelim. Yıldız yöntemi ile aynı prosedürü yaparak yuvarlak orta motif hazırlıyoruz.
Devamında başka renk ip ile üçlü fıstık yaparak bir sıra örüp ipi kopartalım. Beyaz ip ile dört sıra üçlü fıstık yapıyoruz her fıstık tepesine aralarda zincir miktarını ayarlayarak sırayı tamamlıyoruz. Diğer renk ip ile yapmış olduğumuz fıstık kıyılarına zincir ile kıyı ayrıntıyı uygulayıp uç kısmına motif yaparak her sıraya aynı prosedürü yapıp modeli bitiriyoruz. Detaylı yapılışı amacıyla video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.