En Kolay Eldiven Modeli Yapılışı

24.12.2019
1.406
En Kolay Eldiven Modeli Yapılışı

En Kolay Eldiven Modeli Yapılışı
Kışın kullanabileceğiniz değişik örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Önümüz yaz olsa da sizlerle değişik örgü modellerini paylaşmak istiyorum. Bugün sizlere kış aylarında kullanabileceğiniz çok şık bir eldiven modeli yapımını göstermek istiyorum. Yaz aylarında boş kaldığını zamanlarda bu eldivenleri kendiniz amacıyla ya da çocuklarınız amacıyla yaparak kış aylarında kullanıma hazır duruma getirebilirsiniz.
İki şişle eldiven modeli hem bayanlar amacıyla hem de erkekler amacıyla uygulanabilecek gerektiğince basit bir örgü modeli. İstediğiniz renkleri kullanarak bu eldiven modelini yapabilirsiniz.
Eldiven modelinin ayrıntılı yapım adımı video ortamında verilmiş. Burayı takip ederseniz problem yaşamadan bu güzel eldiveni yapabilirsiniz.
Eldiven modeli yapımı amacıyla orta kalınlıkta bir ip tercih edebilirsiniz. Burada bulunduğu gibi iki rengi bir arada kullanabilirsiniz. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış.
Eldiven modeli yapımına bilek kısmından başlanıyor. Burada 45 ilmek atılarak eldivenin yapımına başlanmış. Siz gerçekleştireceğiniz bireyin bileğine ideal olarak daha ufak ya da daha büyük eldivenler yapabilirsiniz.
Burada aldığınız ilmek saysının tek sayı olmasına ilgi edin. Çünkü ilerde tek parmak bölümünü ayıracaksınız bu amaçla tek ilmek almanız önemli. Şiş örgüsü örmeye yeni başlayanlar burada videoda verdiği anlatıma ilgi ederseniz zorluk çekmeden modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

5 × 1 =

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.