El Örgüsü Şal Yapılışı

03.07.2019
2.331
El Örgüsü Şal Yapılışı

El Örgüsü Şal Yapılışı
Çeyizlik incili örgü şal modelini siz örgü sever hanımlar amacıyla paylaşıyoruz. Hadi sizde bu güzel motiflerin nasıl yapıldığına bir göz atın!
Örgü örmek amacıyla atılması gereken ilk adım, örgünün ne amacıyla uygulanacağı ve hangi modelin kullanılacağına dair karar verilmesidir. Kararsız ve denetimsiz başlayan örgü modelleri istenilen sunucu vermez. Birçok kadının el emeği gösterdiği modelleri çıkarmak gerektiğince sabır ister ve ilgi gerektirir. Bu gaye ile özensiz ve plansız oluşturulan örgüler rastgele bir sonuca ulaştırılamaz. Hobi kalitesi taşıyan örgü modellerini örmeye başlamadan evvelce ne gaye ile örmek gerekliliğini bilmek ve buna ideal malzeme tercih etmek gerekir.
Her malzeme amacıyla değişik şiş ve tığ kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra örgü modeline göre de kalın ya da ince iplerden tercih etmek gerekir. İp dünyası gerektiğince geniş mamüller ile hizmet sunar ve bu ipler arasından hangisinin kullanılacağına karar vermek gerektiğince zordur. Bilhassa karışık misaller amacıyla ebruli ipler tavsiye edilmez. Örneği kapatıp modeli göstermeyeceğinden ötürü komplike modeller örüleceği vakit açık tonlara sahip renk tercihi gerçekleştirme gerekir. Bunun yanı sıra bebek modelleri amacıyla de açık tonlar tercih edilir. Konulacak misaller ve örülecek modeller de renklere göre seçilerek örme işlemine başlanır. Kolay örgüler de her daim bebek modellerinde ilgi çeker. Örgü modeli ile ipler de doğru bir şekilde kombinlenir ise meydana mükemmel bir örgü modeli çıkar. Bayanların en büyük hobisi olan örgü modelleri arasında envai tür örgüden bahsedilebilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.