Dikişsiz İki Şişle Bayan Patik Yapımı

24.02.2021
1.680
Dikişsiz İki Şişle Bayan Patik Yapımı

Dikişsiz İki Şişle Bayan Patik Yapımı
Patik modelleri amacıyla sizlere yeni misaller gösteremeye devam ediyorum . Bugün sizlere şiş örgüsünden yapılmış dikişsiz bayan patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu patik modelinin ayrıntılı yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Şiş örgüsünden yapılmış bayan, çocuk, bebek ve erkek patik modellerini sizlere sık sık gösteriyorum. Şiş örgüsü bilmeyenler amacıyla tığ işinden yapılmış olan modellerde göstermeye çalışıyorum. Bugün şiş örgüsüne yeni başlayanlarında rahatlıkla yapabileceği bir bayan patik modelinin yapımını göstermek istiyorum. Videoda verdiği anlatımı takip ederseniz problem yaşamadan bu patik modelini yapabilirsiniz.
Şiş örgüsü patik modeli yapımı amacıyla kırmızı ve beyaz örgü ipleri kullanılmış. Çeyizleri amacıyla hazırlık yapanlar değişik renkler ile bu patik modelini yapabilir.
Patik modeli yapımına burun alanından başlanmış. 10 ilmek alınıp arttırma yapılarak pratiğin üç alanı yapılnış. Daha sonra pratiğin bir kıyıı yapılmış. Önce pratiğin kıyı kısımları tamamlandıktan sonra taban alanı yapılmış. Taban alanı amacıyla kıyılardan ilmekler alınıp topuk alanına kadar örme prosedürü yapılmış. En son kalan kısım ise tığ ile birleştirilmiş. Bu şekilde patik modeli tamamlanmış.
İki işi dikişsiz bayan patik modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.