Desenli Kırmızı Bere Yapımı

06.02.2019
1.650
Desenli Kırmızı Bere Yapımı

Desenli Kırmızı Bere Yapımı
Evet hanımlar sevgililer günün de İllede yalnızca Sevgilinize değil de Sevdiklerinize de Hediyeler verebilirsiniz. İşte size Jakar Desenli Kırmızı Beyaz Bayan Şapka Tarifi.
Bayan Beresini Erkek Renkleri ile yapar 2 Renkli Ponpon kullanmazsanız Erkeklere de aynısından dediğim gibi yapabilirsiniz.
Eğer Kız çocuklara Bere gerçeklştirmeyi dilerseniz Aynı Jakar Örgü yöntemi ile Bereye Takım Atkı,Etek uçları Jakar Çocuk Eteği de yapabilirsiniz. Aynı şekilde yalnızca Lastik üzerine Desen yaparak Çocuk Yeleği ile de takımı büyütebilirsiniz.
İki adet kalın Himalaya Snow Marka Beyaz ve Kırmızı Orta kalınlıkta ipler- 6 numara 40 cm misinalı şiş.
Misinalı şişe 73 adet ilmek atılır.İlmekler birleştirilip Dikişsiz Bere başlanır. 12 sıra 2 ters 2 düz lastik modeli yapılır.
Örnek kurulumu amacıyla lüzumlu ilmek adedi 80.Lastik yapımı sona erdiğinde ilk sırada 7-8 ilmekte bir 1 adet artırarak 80 ilmek adedina ulaşılır.
İlmek artırma sırasın da Düz örgüye geçilir ve tekrar Kırmızı renk ile devam edilir.80 ilmeğe çıktıktan sonra 1 sıra da düz örgü ile sıra başına gelinir.
2 İlmek düz örülür Beyaz ip örgüye alınır 1 ilmek beyaz, arada 7 ilmek kırmızı ip ile örülür.4. ilmekte Beyaz ip şiş üzerine alınarak ilmek amacıyladen yürütme yapılır.
Sıra bitinceye kadar 1 beyaz 7 kırmızı 1 Beyaz 7 Kırmızı ile sıra tamamlanır.4. ilmekler de Beyaz ip araya alınarak sıra süresince ilmek yürütme yapılır.
Jakar Şapka modelinin ilk desen kurulumu bu tür başlanıyor.Devamı satır,satır,İlmek,ilmek Videolu Jakar Bere Modeli Tarifi videoda görebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.