Deniz Dalgası Kız Bebek Yeleği Nasıl Örülür

14.01.2021
1.009
Deniz Dalgası Kız Bebek Yeleği Nasıl Örülür

Deniz Dalgası Kız Bebek Yeleği Nasıl Örülür
Merhaba hanımlar yaz geldi ve sonra sonbahar geldi ve yavaş yavaş kışa hazırlıklar başladı. Bu hazırlıklar amacıyla de örgülerinde rolü büyük. Artık kışın daha sıcak tutacak giysiler giymemiz gerekecek. Genellikle de bebek ve çocuğumuz varsa bu kalın giysilerin örgüden ve natürel olması çok önemli. İşte bu nedenden ötürü sizlere çok güzel bir deniz dalgalı örgü bebek yeleği örneği buldum. Videolu anlatımı da var. Sizlerde alttaki verilere ve yapılış videosuna bakarak bu güzel kız bebeği yelek modelini derhal yapmaya başlayabilirsiniz.
Deniz Dalgalı Kız Bebek Yeleği Yapımı İçin Gerekli Malzemeler
Bu deniz dalgalı örgü modeli yapımında sarfedilen malzemeleri saymak ile başlayalım.
2 adet Polyanna Baby İp
3,5 numara normal ve misinalı şiş
Siz yukarıyada belirti edilen ip markası haricinde diğer bir marka ve model bebe ipi kullanabilirsiniz.
Resimde de gördüğünüz üzere kız bebek yeleği kolsuz bir bebek yelek modelidir. İki düğmeli ve yakalı bir tasarıma sahiptir. Modelin örülmesine alt etek alanından başlanmaktadır ve yukarıya doğru çıkılmaktadır. Kesme, dolama, haroşa, ilmek açma, lastik örgü ve eksiltme bu yelek modelinin örülmesinde sarfedilen örgü teknikleridir.
Örneğin başlangıcı amacıyla 156 ilmek örülmektedir. Sonra kıyı haroşalarının örülmesine geçilmektedir. Haroşalar örüldükten sonra örnek olarak kurulumu yapılmaktadır. Deniz dalgası örgü modeli toplamda 4 sıradan oluşmaktadır. Kurulumu sırasında ilik ve düğme yerleri amacıyla haroşa örülmelidir. Örgü örnek olaraki oluştururken kesme ve dolama teknikleri uygulanmaktadır. Bu 4 sırayı yukarıya doğru devam ettirerek bebek yeleğinin beden alanı oluşturulmaktadır. Bu videodaki örnekte 15 sıra deniz dalgası modeli örülmüştür.
Gövdeden sonra kol ayrımlarına geçilmiştir. Bu kısım lastik örgü yöntemi ile örülmüştür. Bittikten sonra yaka kesimleri yapılmıştır ve yapılan parçalar birbirlerine dikilmektedir. Yaka bölümünü da haroşa ördükten sonra örgü kız bebek yeleği sonuçlanmış olacaktır,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

16 − seven =

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.