Değişik Burgu Örgü Modeli Yapımı

23.05.2022
302
Değişik Burgu Örgü Modeli Yapımı

Değişik Burgu Örgü Modeli Yapımı
Bugün beğeni rekorları kıran farklı bir burgu modeli anlatımı yapacağım. Bu burgu modelini erkek kazak yapımı ya da hırka yapımı gibi çoğu erkek örgüsünde kullanabilirsiniz. Erkek örgülerinin yanısıra erkek çocukları içersinde bu modeli kullanabilirsiniz.
Burgu modeli 18 ilmekle yapılıyor. İlk olarak örgünün ön sırasından örmeye başlıyoruz. İlk iki ilmeği ters olarak örün. Sonra 2 düz 2 ters şeklinde aynı lastik örer gibi örmeye devam edin. Örgünün arka sırasına geçince ilmekleri aynen oldukları gibi örerek sırayı tamamlayın. Örgünün yine ön sırasına geçince 2 ters 2 düz şeklinde ilmekleri aynen oldukları gibi örmeye devam edin. Bu şekilde ilmekleri aynen oldukları gibi örerek 11 sırayı tamamlayın.
On birinci sırada ilmekleri biraz gevşek bırakarak örün. Model arka sırada kuruluyor. Örgünün on ikinci sırada arka doğrultuda bir ilmek örmeden alın. Sonraki bir düz iki ters bir düz şeklinde 4 ilmeği örmeden diğer şişe aktarın. Devamındaki bir düz 2 ters bir düz şeklinde 4 ilmeği örün. Örmeden diğer şişe aktarılan 4 ilmeği örgünün ön doğrulusunda şişe geri alın ve aynen oldukları gibi örün.
Böylece burgu modelinin ilk adımını tamamlamış olacaksınız. İkinci yarısı amacıyla önceki bölgede ön doğrultuda tutulan ilk 4 ilmeği bu defa örgünün arka doğrultusunda tutarak diğer şişe aktarın. Devamındaki 4 ilmeğin aynen oldukları gibi örün. Şişe aktarılan 4 ilmeği örgünün arka doğrulusunda şişe geri alın ve aynen oldukları gibi örün. Hiç ara vermeden aynı şekilde ikinci modele geçerek devam edin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.