Dantel Kare Motifi Yapılışı

29.05.2018
1.968
Dantel Kare Motifi Yapılışı

Dantel Kare Motifi Yapılışı
Plastik Halkalı Sarı ve Beyaz Renkli Halkalı Köşe Dantel Modeli Mutfak Peçetelerine,Salon takımı olarak Vitrin ve Oda Takımı olarak ta sarfedilen Dantel Videolu Tarifi bulunuyor.

İsterseniz Motifleri birleştirip Kare Vitrin ya da Yatak Odası Takım Danteli olarak ta yapabilirsiniz. Yapanız gereken eşit sayıda motifleri birleştirip etrafıne Dantel Oya Kenar modeli yapmak.

1 cm plastik Oya Halkaları sarfedilen Küçük Kare motifleri birbirine son sıraların da Tığ ile birleştirebilirsiniz. Çeyizlik Bohça Kenarı modeller içi de çok yakışacaktır.

Mutfak Peçetesi Uç Dantelleri amacıyla de bu modelden Mutfak masasına çok şık Masa Örtüsü Danteller,Mutfak Dolaplarına Kare Danteller de yakışır.

60 numara Dantel Beyaz ip ve Sarı Dantel ipi ile oluşturulan Halkalı Köşe Dantel Örneği 16 numara Tığ ile Sarı ipi Plastik halkanın etrafıne sık iğne yöntemi ile uyguluyoruz.

40 Tane Sık iğle ile halkanın etrafı gerçekleştirdikten sonra Beyaz ipi Dantele kafaya sabitleyip 3 zincir yandaki sık iğneye 3 lü 10 trabzan yapılır 8 zincir çekilir arada hiç boşluk bırakmadan yandaki sık iğneye batılır tekrar 10 trabzan 8 zincir olacak şekilde 4 adet 10 trabzan 4 adet 8 adet çekilen zincir ile motif tamamlanır.,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.