Çok Kolay Bere Yapımı

12.11.2019
2.272
Çok Kolay Bere Yapımı

Çok Kolay Bere Yapımı
Çok basit bere yapımı video anlatımlı olarak sizlerin rahatlıkla gerçekleştireceğiniz güzel bir bere modelini sizlerin beğenisine sunuyoruz.
Farklı renklerde yaparak mont ve kaban renklerine uyum sağlayabilirsiniz. Kış mevsiminin en çok sarfedilen kıyafeti bere modelleri olmaktadır. Genellikle çocuklarda annelerin tercihinde örgü bere modelleri olmaktadır. Sayfamızda tığ işi ve şiş bere örneklerini bulabilirsiniz. Yazımızın amacıyladeki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yeni şık bere modellerinde tekrar sizlerle beraber olma dileğiyle hoşçakalınız.
Çok Kolay Bere Yapımı
Bere modeli amacıyla 3,5 ve 4 numaralı misinalı şişlerle örüyoruz.
İplerim Nako baby soft marka bebe yünleri.
88 ilmek atarak tekli lastik örgüsü yani bir ters bir düz şeklinde aşağı yukarı 10 cm uzunluğunda 29 sıra lastik bölümünü ördükten sonra modele başlıyoruz . Modelimiz 5 sıradan oluşuyor ve sıksık tekrar ederek bu 5 sırayı 7 kere tekrar ediyoruz.
Model anlatımı
1.sıra =üç ters ,bir düz, 2.sıra=tekrar aynı şekilde üç ters bir düz, 3.sıra=üç ters , düz ilmeğe gelince amacıyladen üç ilmek çıkarıyoruz , şu şekilde ki bir ilmek çıkarıp sol şişten ilmeği çıkarmadan bir dola ve tekrar bir ilmek çıkararak yapıyoruz. 4.sıra=üç ters, düz ilmeklere gelince ilkini örmeden alıyoruz ,ikinci ilmeği düz örüyoruz ,3. İlmeği de örmeden alarak sıra sonuna kadar bu tür devam ediyoruz.
5.sıra = bir ters ilmek örüp başka düz ilmeği yanındaki ters ilmekle sağa doğru kesiyoruz . ortadaki ilmeği düz örüp tekrar yanındaki düz ilmeği ters ilmekle bu sefer de sola doğru kesiyoruz . Model bu şekilde ilerliyor.Berede bu 5 sırayı 7 kere tekrar ettikten sonra , üst alanındaki ilmekleri eksiltmeye başlıyoruz.
Eksiltme alanı Yukarıda anlattığım 5 sıralık modelin ilk üç sırasını ördükten sonra tüm ilmekleri şimdi ikişerli alarak sağa doğru kesiyoruz.Bu prosedürü 22 ilmek kalana kadar tekrarlıyoruz.Daha sonra ipimizi keserek iğne sayesinde bu 22 ilmeği toplayıp Beremizin üst bölümünü dikerek bitirip en son ponponunu yapıp dikiyoruz. Herkese basit gelsin.
Bere modelleri, örgü bere yapılışı hepsi ve daha çoğu amacıyla linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı amacıyla paylaşımlarınız gerektiğince önemlidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.