Çok Güzel Kız Bebek Yeleği Yapılışı

13.12.2018
1.659
Çok Güzel Kız Bebek Yeleği Yapılışı

Çok Güzel Kız Bebek Yeleği Yapılışı
Sevgili hanımlar çok heves alan ama bir türlü süre bulamadığım hem çok hemde çok basit bebek yeleği modelini anlatacağım… Model 1-1,5 yaş kız çocuklarına ideal olacaktır. 1 adet ip yelek amacıyla yeterli oldu ama patik amacıyla ikinci ipe başladım.
Arka parçayı 100 ilmekle başladım. Bir sıra haroşa örüp örgünün her iki kenarındaki dokuzuncu ilmek düz olarak örülecek. Örgünün başka kısımları haroşa olarak devam edecek. Örgünün yalnızca ön yüzünde iki kenarında birer ilmek kesilerek eksiltilecek. Bir sıra ara verilip yine iki kenardan birer ilmek kesilecek.
52 ilmek kalıncaya kadar kesme prosedürü devam edecek. Yeleğin arka parçası 82 haroşa sırası yapılacak. Ön parça ise 45 ilmekle başlanıp aynı arka parça gibi iki kenarına düz ilmek konulacak. Kenar dikiş kısmına gelen yerde ilmek kesilerek devam edin. 18 ilmek kalıncaya kadar kesme prosedürü devam edecek.
Ön parça 87 haroşa sırası örülecek. Ön parçalar arka parçaya göre daha uzun örülecek. Böylece arka boyun oyuntu suna lüzum kalmayacak. Son olarak yeleği dikip tüm kenarlarını iki sıra örümcek yaparak tamamlıyoruz.
Yeleğin birde patiği var. Patik modelinin anlatımını yarın gerçeklştirmeyi düşünüyorum. Yeleği 3 numara şiş ile ördüm. 3,5 numara şişle 2 yaşa kadar ideal olacaktır. 4 numara şişle 2,5 yaşa ideal olacaktır. Etol şal modeli olarak kullanabileceğiniz bir model istiyorsanız anlatımın yaptığım basit örgü anlatımını inceleyebilirsiniz. Yapanlara basit gelsin,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.