Çok Güzel Bir Lif Modeli

27.02.2021
1.466
Çok Güzel Bir Lif Modeli

Çok Güzel Bir Lif Modeli
Çeyiz içerisine ekleyebileceğiniz çok güzel bir lif modelinin yapımını daha size göstermek istiyorum. Renk renk lif ipi ile oluşturulan çeyizlik renkli lif modeli gerektiğince kolay ama gösterişli bir dizayn. Bu lif modelinin ayrıntılı yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Klasik lif modellerinin dışında dizayn olarak hazırlanmış lif modellerinin yapımında sizi göstermeye çalışıyorum. Genellikle yeni modeller buldukça sizlerle paylaşmak istiyorum. Böylece çeyiz hazırlıkları yapanlar çeyizleri içerisinin en yeni ve değişik lif modellerini ekleyebilirler.
Tığ işi lif modeli yapımı amacıyla burada her sırada değişik renklerde ipler kullanılmış. Beyaz, açık gri, koyu gri ve mavi renkte lif ipleri kullanılmış. Bu renkler birbiriyle uyumlu olmuş. Siz de elinizde kalan birbiriyle uyumlu lif iplerini bu modeli gerçekleştirme amacıyla kullanabilirsiniz.
Lif modeli yapımına orta kısmından başlanmış. Burada her bir dilimin oluşturulması amacıyla evvelce beyaz lif ipi ile ince çubuklar yapılmış. Daha sonra bunların çevresi tek tek tığ ile örülmüş. Her sırada değişik bir renk kullanıldığı amacıyla de lif modeli daha güzel görünmüş. Fıstık modeli kullanılarak gerçekleşiyor bu lif modeli. Videoda verdiği anlatımı takip ettiğiniz vakit kısa sürede hem de bir gün de dahi bu lif modelini yapıp tamamlayabilirsiniz.
Çeyizlik lif modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://youtu.be/ES8dKS8wWfM

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.