Çok Güzel Bebek Yeleği Yapılışı

22.10.2019
671
Çok Güzel Bebek Yeleği Yapılışı

Çok Güzel Bebek Yeleği Yapılışı

Bebek örgülerinde kullanabileceğiniz kahve çatlağı örgü modeli ile oluşturulan bebek yeleği anlatımlı yapılışı.

Örgü modelleri ile boş dönemleri eğlenceli bir şekilde değerlendirmek mümkündür. Örgülerin sunmuş olduğu nitelik ve şıklık, konfeksiyon ürünlerinde olmayacaktır. Konfeksiyon ürünlerinde, sentetik iplik tüketimi gerektiğince fazladır. Ayrıca, tıpatıp aynı model geliştirilmiş kıyafetler söz konusudur.

Örgü yelekler ile birbirinden şık tasarımlar örülebilmektedir. Salaş ya da dar kalıplı kısa ya da tunik şeklinde örülebilir. Kişinin kendi zevkini yansıtması yönünden da gerektiğince kıymetlidir. Özgün ve nitelikli olması, en çok tercih edilme nedenidir. Yün niteliksi, ören bireyin seçimine kalmıştır. Durum bu tür olunca da en nitelikli iplik yumakları seçilecektir. Boş dönemlerinı değerlendirmek isteyenler amacıyla de çok sayıda örgü dergisi bulunmaktadır. Anlatımlı olması ve görsel yönden varlıklı olması, tercih sebebidir.

Kadın örgüleri, en çok örülen modeller arasındadır. Kadın kazakları, hırka ve şalları ile birbirinden şık örgüler tasarlanabilir. Desen ve motif tasarımlarını en çok kadın örgülerinde görmek mümkündür. Bebek örgülerinde de şık ve sevimli tasarımlar yaratılabilir. Hem ufak olması hem de model varlığı yönünden, en zevkli örülecek modeller arasındadır. Bebek örgüleri ile oluşturulan patik ve kazaklar, mutlu edecek hediyelik örgüler arasındadır. Özellikle, bebek ve çocukların kullanacakları kıyafetlerin sıhhatli olması yönünden da el örgüsü tercih edilecektir. Boş dönemlerinı değerlendirmek isteyenler örgü örebilirler. Bu hobileri vakitle ilerletmek te mümkündür. Bu sayede aile bütçesine katkı sağlayacak tasarımlar da yaratılabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.