Çift Pirinçli Bebek Hırkası

25.01.2019
1.507
Çift Pirinçli Bebek Hırkası

Çift Pirinçli Bebek Hırkası
Yaklaşık 2 Yaş Bebeklere yapılan Çift Pirinç Örgü Modelli Kırmızı Çocuk Hırkasının Yapılışı. Hırkanın Detayların da göreceğiniz gibi Yakada Ana kuzusu ipi kullanılmış.
2 Yaş Hırkanın Omuzdan Eteğe 34 cm-Omuzdan kol ucuna 23,5 cm. Himalaya İp 4,5 numara Şiş ve Ana Kuzusu ipi kullanılmıştır.
Pirinç Örgüden Bebek Hırka Cm ve İlmek Sayıları
Arka Hırka parçası 80 İlmek ile başlanan Hırka 24 cm İkili Pirinç modeli ile gerçekleştirdikten sonra Koltuk altı kesimi başlanır. Kol kesimi 6 ilmek tek seferde kesiliyor.Yukarı doğru ilmekler çift çıkması amacıyla 4 ya da 6 ilmek kesim yapılır.
Sıra sonuna kadar kalan ilmekleri yaptıktan sonra yeni sırada başka taraftan da ilmek tek seferde kesilir. Yaka kesimine kadar Çift Pirinç örülmeye devam edilir.
Ön 52 ilmek atılarak başlanır.İlk kurulumda Arka parçada yapılır. Aynı 2 sıra lastik amacıyla 2-ters 2 düz yapın.Düzler düz tersler ters yapılarak 2 sıra yapılır.
3. sırada Çift Pirinç örneği ile Ön parçaya devam edilir. Aynı arka parçada yapıldığı gibi 24 cm oluncaya kadar Kol esimi yapılıncaya kadar örülür.
Önlere Etekten 15 cm örüldükten sonra Düğme ilikleri açılır. Düğme ilikleri 4,5 cm ara ile yapılır.Çift ilik açıldığını unutmayın. Kesimler çift yapılır.İlmeklerin çift kalması amacıyla.
Koltuk atı kesim yeri ile yaka kesim arası 7 cm yapılır. Ön Yaka Kesimi Kol gibi tek sefer de 16 ilmek kalana kadar kesilir.
Kalan İlmekler Omuza kadar 5,5 cm örüldükten sonra düz olarak kesilir.Omuzlar Dikilir Koldan ilmek çıkarma tekniği olan Takma Kol başlanır.
Bunun amacıyla Koltuk kesimi yaptığınız ilk ilmekten başlayın. Her Pirinç ilmeğinden 1 ilmek çıkararak Arka kol kesimi ucuna kadar çift sayı kalacak şekilde toplanır pirin örneği yapılır.
Artırma ya kadar kesme prosedürü olmadan Kol kenarından Ucuna kadar yeterli boya gelinceye kadar kol yapılıp kesilir.
Yanlar ve Kol altı dikişleri yapılır Arka parça 12. ilmekten başlayıp Ana kuzusu ipi ile Yakası yapılır.Detaylı Örgü Anlatımları. Bu Güzel Hırkanın Tarifi amacıyla Örgülerle Renklerin Dansı Hacer Çınar Hanıma Çok Teşekkürler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.