Çift lastik Örgü Modeli Yapılışı

26.06.2019
2.918
Çift lastik Örgü Modeli Yapılışı

Çift lastik Örgü Modeli Yapılışı
Kabartmalı sıralı örgü modeli son vakitlerde bir çok kadının tercih ettiği bir örgü modelidir. Çift lastik gibi örülen kabartmalı sıralı örgü modelini her yerde kullanabilirsiniz. Öncelik ile ne öreceğinize karar verin ve sonrasında sıralı örgü modelinin nasıl yapıldığını öğrenin. Nasıl yapıldığını öğrendikten sonra ise örgülerinize basitlıkla uygulayabilirsiniz. Bu örgü modelini genelde bebek yelek, hırka ve elbise yapımında kullanabilirsiniz.

Bebek örgülerinde sıkça sarfedilen sıralı örgü modeli basit bir modeldir. Bebeğinizin yaşına göre ilmek atarak örgüye başlanıyor. Örgü örmeyi sevenler amacıyla sıralı örgü modeli yapımı bir çok örgüde kullanılabilecek alternatifler arasındadır. Şiş kullanılarak örülen bir örgü tekniğidir. İlk olarak örgüye başlayabilmeniz amacıyla gereksiniminiz olan örgü malzemelerinizi tamamlayın. Örgüde lüzumlu olan şişleri ve ipleri hazırladıktan sonra ise sıra örgünün nasıl yapıldığını öğrenmede.

Örgü modeli hakında paylaştığımız videoda baştan sonra anlatımlı ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Modeli öğrendikten sonra bu örgü ile yelek mi örersiniz, hırka mı örersiniz buna karar verip örmeye başlayabilirsiniz. Hoşunuza giden bir kaç renk yün ipleri ve şişlerinizi aldıktan sonra yayınladığımız videoyu izleyerek kabartmalı örgü modeli yapımını öğrenebilirsiniz.

Boş vakitlerinde örgü örmek isteyenler ve yeni modellerin yapımını öğrenmek isteyenler sıralı örgü modeli videosu üzerinden yeni bir model öğrenebilirler. Daha evvelce bu örgü modelini hiç yapmamış olan hanımlar video yardımıyla bilgi sahibi olacaklar. Şiş işi örgü modelinde oluşturulan işlemler ve sarfedilen teknikler modelin videosunda paylaşılmıştır.

Şiş işi bebek örgüleri örmek isteyenlerin tercih edebileceği bir örgü modeli olan kabartmalı sıralı örgü modeli ile kendinize de örgüler örebilirsiniz. Yelek modelleri, hırkalar ve kazaklar yapabilirsiniz. Modeli çıkarmak isteyen ziyaretçilerimiz alttaki videoyu izleyip örmeye başlayabilirler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.