Çiçekli Havlu Kenarı Modeli Yapımı

26.02.2021
1.194
Çiçekli Havlu Kenarı Modeli Yapımı

Çiçekli Havlu Kenarı Modeli Yapımı
Bu defa farklı bir numuneyle beraberiz Çiçekli Havlu Kenarı Modeli, tıpkı iğne oyası görünümünde çok gösterişli, bu modeli havlu kenarına yapabileceğiniz gibi yastık kenarlarını da Çiçekli Havlu Kenarı Örneği ile süsleyebilirsiniz.
Çiçekli Havlu Kenarı Tığ ile Yapımı
Kızlarımızın çeyizinde çok hoş bir parça olacağını düşünüyorum.
Çiçekli Havlu Kenarı modelin de, yazmalarda sarfedilen en ufak halkayı, çiçeğin ortasına kullanıyoruz.
Çiçekli Havlu Kenarı Örneği
Çiçekli Havlu Kenarı Dantel Modelinin detaylı yapılışını video da görebilirsiniz. Detaylı anlatımı amacıyla Oya ve Dantel Dünyası’na çok teşekkür ediyoruz.
Oya modeli yapımı hedefiyle ilk olarak yazma kenarına tığ batısı yapılıyor. Daha sonra ise aradaki çimenler yapılıyor. Bu çimenler yapılırken modelin yapılacağı yerdeki yaprağın yapılacağı yerde belirleniyor. Burada aradaki mesafesi siz kendinizde belirleyebilirsiniz.
Çiçeklerin yapılacağı yerler belirlendikten sonra tek tek istenilen renkler ile bu çiçekler yapılıyor. Yazma modelinin yapım aşaması video içerisinde açıklandığı hedefiyle zorluk çekmeden bu modeli kolaylıkla yapabilirsiniz. Oya modelleri hedefiyle sizlere yeni numuneyler göstermeye devam edeceğim. Daha önce gösterdiğim modellere de göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.