Çeyizlik Tığ Oyası Yapımı

25.02.2021
1.820
Çeyizlik Tığ Oyası Yapımı

Çeyizlik Tığ Oyası Yapımı
Yazma kenarlarını süslemek amacıyla sizlere yeni oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün tekrar yapımı çok kolay olan renkli bir çeyizlik tığ oyası modeli yapım adımı göstereceğim. Bu oya modelinin ayrıntılı yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Çeyizlerinize ekleyeceğiniz yazmaların kenarlarını süslemek istiyorsanız sizlere gösterdiğim oya modellerine kesinlikle göz atmalısınız. Yeni ve değişik modelleri buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugünde tekrar yapımı çok kolay renkleri ile ilgi çeken zarif bir oya modelini sizlere göstereceğim.
Bugün göstereceğim çeyizlik oya modeli amacıyla burada taban kısımda ve yaprakların yapımında yeşil renkte oya ipi kullanılmış. Üst kısımda ise pembe, mor ve sarı renkte oya ipleri kullanılmış. Burada numune bir anlatım yapıldığı amacıyla bu renkler seçilmiş. Siz modeli yapar iken yazma ortamında tespit edilen renklere ideal ipler seçebilirsiniz.
Oya modeli yapımı amacıyla ilk olarak yazma kenarına tığ batısı yapılıyor. Daha sonra ise aradaki çimenler yapılıyor. Bu çimenler yapılırken modelin uygulanacağı yerdeki yaprağın uygulanacağı yerde belirleniyor. Burada aradaki uzaklığı siz kendinizde belirleyebilirsiniz.
Çiçeklerin uygulanacağı yerler belirlendikten sonra tek tek istenilen renkler ile bu çiçekler yapılıyor. Yazma modelinin yapım adımı video ortamında açıklandığı amacıyla zorluk çekmeden bu modeli rahatlıkla yapabilirsiniz. Oya modelleri amacıyla sizlere yeni misaller göstermeye devam edeceğim. Daha evvelce gösterdiğim modellere de göz atabilirsiniz.
Çeyizlik tığ oyası modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.