Çeyizlik Mutfak Dantel Modeli Yapımı

25.02.2021
1.592
Çeyizlik Mutfak Dantel Modeli Yapımı

Çeyizlik Mutfak Dantel Modeli Yapımı
Dantel modellerini kullanmayı sevenler amacıyla bugün harika bir mutfak takımı dantel modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım adımını videolu anlatım ile vereceğim bu dantel modeli el işine yeni başlayanların dahi rahatlıkla yapabileceği bir dizayn olmuş.
Mutfak dolaplarında eskisi gibi danteller örtüler kullanılmasa da değişik dantel modelleri gerçekleşiyor. Ben bugün sizlere yapımı çok ama çok kolay olan kare bir dantel modelinin yapımını göstermek istiyorum. Çeyizleriniz amacıyla şık ve gösterişli ama yapımı da gerektiğince kolay bir model arıyorsanız bu örneğe kesinlikle göz atmalısınız.
Bugün göstereceğim mutfak takımı danteli motif olarak değil de tek parça durumunda yapılmış bir model. Bu şekilde bulunduğu amacıyla ve model yapımı kolay bulunduğu amacıyla bu takımı kısa sürede hazırlayıp çeyizler içerisine ekleyebilirsiniz.
Dantel modelinin yapımı amacıyla 50 numara Leylak markalı ip kullanılmış. Tığ olarak ise 22,5 numara tığ kullanılmış. Burada beyaz renk kullanılmış ama isterseniz değişik renklerde de bu modeli yapabilirsiniz. Burada belirlediğiniz ipin numarası değişik ise dantelin aynı ölçüde olması amacıyla videoda verdiği ölçülere ilgi etmelisiniz.
Modelin yapımı amacıyla 30 cm kadar bir zincir çekilmiş. Daha sonra bu zincir üstüne ufak kutular yapılmış. Yapılan bu kutular model sonuna kadar devam ediyor. Sadece dantelin bir köşesine tırabzanlar yardımı ile kare kutular gerçekleşiyor yine. Bu şekilde bir desen oluşturuluyor. Burada video ortamında ilk olarak dantelin yapımı gösterilmiş. İkinci videoda ise kıyı dantelinin yapımı açıklanmış.
Mutfak takımı dantel modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.