Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

22.09.2020
752
Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı
Hepsi birbirinden iddialı tığ ile yapılmış çeyizlik havlu kıyıı modeli sizlerle. Bizim kültürümüzde çeyiz amacıyla havlu kıyıına oyalar yapılmaktadır. İster tığ ile yapın ister iğne ile ama kesinlikle havlu kıyıına oya yapılmaktadır.
Gündelik kullanımdan ziyade çenk kız çeyizlerinde yeni gelin evlerinde tığ oyalı havlular bulunmaktadır. Eve gelen misafirlerimize dantelsiz havlu çıkartmayız. En ilgi çeken modellerden en yalın sevenlere kadar beğeneceğini düşündüğüm tığ havlu kıyıı modelini sizlerle paylaştım.
Seçeneğinizi arttırmak amacıyla aniden çok modeli aynı anda paylaşmayı istedim. Umarım beğendiğiniz bir model ile karşılaşırsınız. Sadece tığ havlu kıyıı modellerini değil anlatımlı videolarını da aynı anda paylaştım.
Paylaştığım ilk havlu kıyıı modeli papatyalı olarak yapılmış. Daha evvelce bu modelin yazma kıyıına nasıl uygulandığını da paylaştım. Dantelin ana rengi beyaz olarak kullanılmış. Üzerine yeşil zemin ve sarı tohumlar kullanılmış. Çok şık ve zarif bir dantel olmuş.
havlu kıyıı modeli ise tamamiyle beyaz renk ile örülmüş ve havlunun çiçeklerinin renginde tığ ile kıyı gidilmiş. Bu model evvelce motifleri yapılıp sonra kemer alanı gidilerek tamamlanmış. Hem de göbek alanı katmer çiçekli olarak renklendirilmiş.havlu kıyıı modeli ise kemer alanı ile beraber piramit şeklinde örülerek sonradan üstüne papatyalar dikilerek yapılmış. Derya hanım madam coco‘dan ilham alınarak bu modeli tasarlamış.
Dördüncü havlu kıyıı modeli ise kemer alanı ve piramit alanı aynı anda örülerek üstüne havlunun çiçeklerinin aynısı çiçeklerle süslenerek tamamlanmış. Üzerindeki çiçekleri havlunun çiçeklerinin renginde yapın.
havlu kıyıı modeli ise çok yalın bir tasarıma sahip bulunduğu amacıyla saçaklarla desteklenmiş. Yapımı çok kısa vakit olan bu havlu kıyıı modelini mutfak havlusu amacıyla kullanabilirsiniz.
havlu kıyıı modeli ise eskilerden kalma bir model. Nostaljiyi seviyorsanız bu havlu kıyıı modeli tam size göre olabilir. Genellikle tek renk havlu kıyıı amacıyla bu modeli tercih edebilirsiniz. Yukarıda resimlerini görüp beğendiğiniz bütün havlu kıyıı modellerinin ayrıntılı anlatımını Derya hanım yapmaktadır. Keyifli seyirler dilerim.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

18 − four =

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.