Çeyizlik​ Yelek Modeli Yapımı

01.04.2021
1.561
Çeyizlik​ Yelek Modeli Yapımı

Çeyizlik​ Yelek Modeli Yapımı
Merhaba sevgili örgü sevenler bugün sizlere çok güzel çeyizlik Karlı Tepeli bayan yelek modelinin yapılışını hazırladım.
Lastik başlama tekneye uygulamadan direkt dilimli bu güzel modeli sizlere yapılışı tanımını kısa da olsa vermek isterim.
Her örgü tariflerinde bulunduğu gibi bu modellerimizde de istediğimiz renk ve ona uyumlu şiş kullanarak modelimize başlıyoruz.
Çeyizlik bayan örgü yelek modelinin tarifi
Şişimize ilmeklerimizi geçirdikten sonra ters örgü yaparak 2 ilmek alıp 1 ilmek ters örüyoruz bu şekilde 3 sıra ilmek uzatarak çalışıyorum.
Uzatmalı yemekleri yaptıktan sonra iki kıyı ilmek çalışıp bir artırıyoruz 4 ilmek ördükten sonra 5 ilmeğimizi çapraz ayıp 8 ilmek düz örgü yapıyoruz aynı şekilde başka tarafını da bilmeye çapraz ayıp 4 ilmek örüyoruz.
Bu şekilde modeli mİze devam ediyor çaprazda demez ortadaki 8 ilmek2 ilmek kalasıya kadar örgümüzü devam ediyoruz.
Tam Detay ve çok daha basit olacak olan videoyu sayfanın sonucunda paylaştım izleyerek daha rahat çalışacağımızı düşünüyorum.
Bu modeli değişik çalışmalar da kullanabilmeniz mümkün bebek örgülerinde hırka bluz çalışmalarında kullanabilmeniz mümkün.
Her örgüde bulunduğu gibi Bu güzel modeli de dilediğiniz ipin rengi ve marka olarak çalışabileceğinizi düşünerek Fikrimi söylemek istedim.
Model çalışmasında örneği büyük bulabildiğiniz de anlatımda bahsettiğim gibi adetlerini azaltarak ufak dilim şeklinde çalışabilirsiniz .
Başlama noktası uzatmalı ilmekleri kullanarak başka örgülerde lastik başlama yöntemi olarak uygulayabilirsiniz.
Kanalım orgu tarifleri’nde çoğu örgü modelleri ve değişik el işleri bulunuyor ziyaret ederek çoğu modele sahip olacağınızı düşünerek sizi ziyaret etmenizi öneriyorum.
Evet arkadaşlar bu güzel modelimizin tanımını ve yapılış detaylarını tam net olarak basit çalışmamız amacıyla video anlatım olan video izlemeye çağrı ediyorum İyi seyirler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.