Çeyizinde Olması Gereken Oya Modeli

28.03.2021
1.247
Çeyizinde Olması Gereken Oya Modeli

Çeyizinde Olması Gereken Oya Modeli
Sevgi takipçilerimiz bugün sizlere her gelin çeyizinde olması gereken oya modeli paylaşacağım. İki renkle oluşturulan oya modeli sizlerde tek renk olarak yapabilirsiniz. İsterseniz de her motife değişik renk de kullanabilirsiniz.
Malzemeler
2 adet oya ipi
Tığ
Makas
Çakmak
Her Gelin Çeyizinde Olması Gereken Oya Modeli Nasıl Yapılır ?
Oya modeli yapımı amacıyla 3 zincir çekelim 1 defa kafasını alalım yandaki tığ battıya batalım evvelce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim. 4 zincir çekelim araya girip kapatalım. 1 zincir çekelim 1 defa kafasını alalım yandaki tığ battıya batalım evvelce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim.
4 zincir araya girip kapatalım. Bu şekilde devam edelim. 1 defa dolayalım 1 atlayıp diğerine girelim. Önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim aynı şekilde 3 adet trabzan yapalım. 1 defa dolayalım yandaki boşluğa batalım 3 adet trabzan yapalım. 11 adet zincir çekelim çevirelim ilk trabzan tepesine batalım kapatalım. 3 zincir çekelim çevirelim 1 defa kafasını alalım yuvaya girelim trabzan yapalım toplamda 5 adet trabzan yapalım
7 adet zincir çekelim çevirelim ilk trabzan tepesin egirelim. 3 zincir çekelim çevirelim yuvaya girelim trabzan yapalım toplamda 4 adet trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 1 defa dolayalım evvelce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim 2 zincir çekelim evvelce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim bu şekilde 3 yuva yapalım. Son yaptığımız trabzan dan devam edelim.
3 zincir çekelim çevirelim yuvaya girelim trabzan yapalım toplamda 4 adet trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 1 defa dolayalım evvelce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim 2 zincir çekelim evvelce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim bu şekilde 3 yuva yapalım. Bu şekilde oya modeline devam edelim daha detaylı anlatım amacıyla yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel anlatım amacıyla Tığ. Oyalarım Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz.

https://youtu.be/9Wad47hHNjs

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.