Büyüklere Küçüklere Yelek Yapımı

19.12.2022
367
Büyüklere Küçüklere Yelek Yapımı

Büyüklere Küçüklere Yelek Yapımı
Hem büyüklere hem küçüklere kullanabileceğiniz ajurlu bir yelek modeli ile karşınızdayım. Genellikle erişkin yelek modeli olarak çok sarfedilen bir örgü modeli. Çok acele ilerliyor ve ben çok severek ördüm. Hatta bu modelden kendime bir adet yelek modeli gerçeklştirmeyi planlıyorum. Orta kalınlıkta bir ip ve 3,5 numara şiş kullandım. Başlangıcını fantezi lastik ile ördüm. Bu lastik modeli yelek amacıyla çok güzel bir alternatif oldu.
Yelek modeli 9 ilmeğin katlarından oluşuyor. İlk olarak arka sırada bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince kıyı ilmeğinden sonra bir adet ilmek artırıp devamındaki 2 ilmeği birlikte düz örerek topladım. Ardından 5 ilmeği düz olarak ördüm. Sonraki 2 ilmeğin yönünü çevirip birlikte toplayın. Bir adet ilmek artırıp devamındaki 2 ilmeği birlikte düz örerek topladım. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Arka doğrultuda bütün ilmekleri ters olarak örün. Tekrar ön sıraya geçince kıyı ilmeğinden sonra bir ilmek düz örün.
Bir ilmek artırıp ileri 2 ilmeği birlikte düz örerek toplayın. 3 ilmek düz olarak örüp ileri 2 ilmeğin yönünü çevirip birlikte toplayın. Bir ilmek artırıp ileri ilmeği düz olarak örün. Bir ilmek artırıp aynı şekilde devam edin. Sonraki sırada eksilen ilmek miktarını dengeliyoruz. Bu sırada aynı yerlerde kesme prosedürünü yapar iken aradaki kalan her ilmeğin arasında artırma yapıyoruz. Sonraki sırada hiç artırma yapmadan yalnızca kesme prosedürünü yapıyoruz. Sonra modeli kaydırarak tekrarlıyoruz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.