Böğürtlen Örgü Modeli Yapılışı

29.06.2019
1.578
Böğürtlen Örgü Modeli Yapılışı

Böğürtlen Örgü Modeli Yapılışı
Merhaba hanımlar böğürtlen örgü modeli ile oluşturulanlar zirvede kalacak. Yelekler, hırkalar, kazaklar gibi örgülere ideal bu modeli sizde öğrenmek ister misiniz?
Örgü modeller kadınların hayal dünyasını ve el yeteneğini kullanarak alan getirdiği bir el sanatıdır. Örgü yöntemi ile kadınlar kızlarına ve sevdiklerine çeyizlik yazmalar havlu kenarlar, şal modelleri danteller, iğne oyaları ve örerek, ne kadar yaratıcı ve marifetli oldukları gösterirler.
Çıkarlarını düşünen akıllı ve marifetli kadınlar hayatı süresince nereden kar edeceğini arayışı amacıylaedirler. En küçük boş süresini bile en iyi şekilde değerlendirmeyi amaç edilen kadınlar tığ işi işleri ile bazı mamüller örerek bunları paraya çevirirler. Günümüzde örgü ören bayanlara her devre gereksinim duyulur. Gerek dekorasyon olsun gerekse de giyim olsun, her hususta bir şeyler meydana çıkaran kadınlar hayal dünyası ile el yeteneğini harmanlanması ile oluşturulan mamüller yardımıyla pek çok insanın bazı greksinimlerini el emeği göz nuru ile karşılamayı başarmışlardır.
Büğürtlen Örgü Modeli
Kadınlara has bir el işi yöntemi olan örgü yöntemi ile oluşturulan mamüllerin adedi sınırsızdır. Kadınları kendi el yeteneğine ile meydana çıkardığı mamülleri kullanmanın insana değişik bir enerjisi ve konforu vardır. Annenin çocuğu amacıyla özenle ördüğü bebek örgüleri kategorisinde yer alan kazak ya da yeleğin giymek çocuk amacıyla değişik bir duygu olmaktadır. Üstelik elle oluşturulan mamülleri modası katiyen geçmez. Tıpkı bir kadını sevgilisine ördüğü atkı ya da bere gibi… Hele ki tığ işi ile yaptığınız örgü modellerini başkalarını üstünde şık ve konforlu durduğunu görmek, sizlerin de kendinize olan itimat duygusunu bir hayli artıracaktır.
https://youtu.be/Ts5rJF4ctso

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.