Bebek Örgü Hırka Modeli Nasıl Yapılır

09.07.2021
1.140
Bebek Örgü Hırka Modeli Nasıl Yapılır

İşle Yapılan Bebek Yeleği Yapılışı
Herkese Merhaba. Çok şık erkek çocuk hırka modeli yapılışından konuşmak istiyorum sizlere. Adım ismim yapılışını sizlerle paylaşacağız. Görsellerle destekleyerek. Her boyuta göre ilmek adetlerini azaltarak ya da çoğaltarak ayarlayabilirsiniz. Anlatacağımız örgü hırka modeli 12-24 aylık bebek amacıyladir. İlmek adetlerini ayarlayarak örebilirsiniz.
Bebek Örgü Hırka Modeli Nasıl Yapılır ?
Parantez içersinde belirti edilen rakamlar 9-12 ay, 6-9 ay ve 3-6 ay bebek amacıyla ilmek adetlerini belirtiyor. Şişe 40 ilmek atarak başlayalım. 35 sıra imkan kadar bir sıra düz 1 sıra ters olarak örelim. Daha sonra kıyı alanından resimde görüldüğü gibi 5 sıra arttıralım. Aynı şekilde başka kıyıından da 5 sıra arttıralım. 1 sıra ördükten sonra yine arttırma yapalım. Yan kısımlardan 35 ilmek imkan kadar arttırma yapalım. 35 ilmek olduktan sonra orta kısımdan 20 ilmek bırakıp kıyı kısımları kol uzunluğuna ulaşana kadar örmeye devam edelim. Daha sonra 5 er ilmek toplamda 25 olacak şekilde keselim. Kalan 10 ilmeği resimdeki gibi örelim. Diğer kol alanı içersinde aynı şeyi uygulayalım.
Daha sonra boyun ve ön kısım amacıyla şişe ilme alalım ve 2 düz 2 ters olarak 30 sıra örelim. Daha sonra katlayıp dikelim.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.