Bebek Battaniye Örgüsü Yapılışı

10.11.2022
535
Bebek Battaniye Örgüsü Yapılışı

Bebek Battaniye Örgüsü Yapılışı
Çok beğenerek ördüğüm battaniye ve bebek örgüsü modeli olarak kullanabileceğiniz modelimi nasıl yaptığımız sizler amacıyla anlatacağım. Kız erkek ayırmadan bütün bebekler amacıyla kullanabileceğiniz bir model ördüm. Modelin nasıl yapılacağını anlatacağım sizler bu modeli dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
Model 6 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son 3 adet kıyı ilmeği ek ediliyor. İlk olarak örgünün arka esnasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince kıyı ilmeğini örmeden alın. İpi örgünün ön sırasına alın ve ileri 5 ilmeği örmeden atlatın. Sonraki ilmeği düz olarak örün. Sonra yine ipi ön tarafa alarak 5 ilmeği örmeden atlatın.
Örgünün arka esnasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Tekrar ön tarafa geçince kıyı ilmeğini örmeden alıp ipi ön tarafa geçirin. Sonraki 5 ilmeği örmeden atlatın. Sonra bir ilmek düz örün ve ipi yine ön tarafa alarak 5 ilmeği örmeden atlatın. Bu şekilde örgüye devam edin. Model yalnızca ön doğrultuda kuruluyor. Örgü arka doğrultuda ters olarak örülerek devam edecek.
Bu şekilde atlattığımız ip adedi 5 adet oluncaya kadar aynı işleme devam edeceğiz. Atlattığımız ip adedi 5 adet olunca örgünün ön esnasında modeli kapatmaya başlıyoruz. Kenar ilmeğinden sonra 2 ilmek düz örün. Sonra en aşağıdaki atladığımız ilmeği alttan geçirip şişe takın. Sonra bu ilmeği yanındaki ilmekle birlikte düz örerek toplayın. Sonra 5 ilmek düz örün.
Diğer modelleri de aynı şekilde örerek sırayı tamamlayın. Örgünün arka esnasında ilmekleri ters olarak örün. Ön sırada kıyı ilmeğinden sonra 2 ilmek düz örün. Tekrar en aşağıdaki ipi alttan geçirerek şişe takın. Sonra 2 ilmeği birlikte toplayın. Bu şekilde atladığımız ipler tamamlanana kadar örmeye devam edin. Bu şekilde modeli tamamlayınca iki model arasında 3 sıra haroşa ördüm.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.