Basit Bebek Yeleği Yapımı

14.01.2018
1.079
Basit Bebek Yeleği Yapımı

Basit Bebek Yeleği Yapılışı
Sitemi ziyaret edenler uzun vakittir aynı şeylere bakmak mecburiyetinde kaldılar biliyorum ama ailece kurtulamadığımız bir grip virüsü ile uğraştık ne vakittir.Bir türlü geçmek bilmedi ve beni çok sarstı bu hastalık ,fakat toparlanıp dönebildim buraya.Ziyaretlerinizi eksik etmeyip bıraktığınız yorumlar amacıyla çok teşekkür ederim….
Yeleği biteli çok oldu tabii ama fakat ekleyebiliyorum.
Alize lanagold yün : 300 gr
5 numara şiş
ÖN:
80 ilmek başlayıp 20 sıra 4 düz 2 ters lastik ördüm.30 cm kadar 3 sıra düz 3 sıra ters örüp kol kesimi amacıyla,4,2,2,1,1,1 şeklinde kesim yaptım.30 sıra kadar ördükten sonra yaka oyuntusu amacıyla evvelce ortadaki 15 ilmeği sonra her iki yandan her ön sırada bir 2,2,1,1 ilmek sonra 4sırada bir 1,1 ilmek kestim.18 sıra kesmeden örüp ilmekleri kapadım.
ARKA:
arkayıda aynı şekilde ördüm yaka kesimi yapmadım..Yan bantlar amacıyla ilmek çıkarıp 8 sıra 4 düz 2 ters kastik ördüm,ön bantlarda ilik açmayı unutmayın.
Yaka amacıyla omuzları diktikten sonra ilmek çıkarıp 4 ters 2 düz lastik ördüm kıvrıldığında ters olasın diye.Sonra yıkayıp havlu üstüne düzgünce iğneleyip gerdirdim.
En son kollar amacıyla ilmek çıkarıp lastik ördüm.Kol altına gelen kısımları üst üste koyarak ilmek aldım.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.