Başak Tarlası Örgü Modeli Yapımı

12.07.2021
1.023
Başak Tarlası Örgü Modeli Yapımı

Başak Tarlası Örgü Modeli Yapımı
Başaklar örgü modeli olarak da tabir edilen bu güzel tanımı bir sitede görmüştüm. Örgü anne yelek modeli gerçekleştirme amacıyla sarfedilen bu örneği güzel tanım etmişlerdi. Yelek numuneleri amacıyla tercih edilen bu güzel örneği krem rengi, siyah, bej ya da kahverengi tonlarında da gerçeklştirmeyi düşünebilirsiniz.
Başak örgü modelleri diye tetkik yaptığınızda karşınıza başak bahçesi örgü örneği olarak da farklı anlatımlar çıkabilir. Hatta Rus bayanların daha çok bu tür numunelerden yelek, hırka, bebek yeleği, anne yeleği ya da hırkası yada bere yaptıklarını görebilirsiniz.
Benim en çok sevdiğim ve araştırdığım çalışma ise çift başak örgü modelidir. Tığ işi yelek yapımında sarfedilen ve tercih edilen en güzel numune olduğunu düşünüyorum. Çift başak yelek örgülerini sizde biliyorsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Başak kategorisinde tekrar tercih edilen örgü çeşitleri başak lastik modeli, başak tığ işi örgü boyunluk örneği, başak yelek örneği ve yulaf başakları örneği gibi çoğu çalışmanın olduğunu söylemek istiyorum. Hepsi de farklı ama aynı tipte yapılıyor. Ev hanımları genellikle evde örgü yaptıklarında bebekler üstüne ortada başaklar örgü modeli gerçeklştirmeyi tercih ediyorlar. Yelek modeli olarak hem bebekler amacıyla hem de yetişkinler amacıyla güzel olduğunu söylemek isterim.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.