Balıkçı Modeli Hırka Yapımı

13.06.2021
1.222
Balıkçı Modeli Hırka Yapımı

Balıkçı modeli Hırka Yapımı
Örgü şiş işi hırka modelleridir. Farklı modellerde işlenen güzel, fevkalede bayan hırka örnekleridir. Kare motiflerden oluşturulan çeşitleri, detaylı kroşe teknikleri ile işlenilen, yaprak, ahududu motifli bayan hırkalardır. Renkli trabzan yünlerle örülen hırka modelleridir.
Örgü uzun hırka modelleri ve kısa hırka modelleri galerimizin içersinde değişik şekilde mevcut, istediğiniz modeli seçerek örmeye başlayabilirsiniz. Bayan hırka modelleri ortamında benim en hoşuma giden şiş ile yapılmış kısa bluz tipi hırkalardır. Hırka modelleri son senelerde bayanların hobiden ziyade bir tutku durumuna gelmiştir.
Şişle ya da şiş gibi detaylı vasıtalar kullanılarak rengarenk bir şekilde örülen hırkalar soğuk kış aylarınınen sıcak aksesuarlarıdır. Bu kategorimizde bayanlar arasında en çok tercih edilen olan hırka örneği uygulamalarını detaylı bir şekilde bulabilir ve siz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Hırka modelleri bölümümüzde bütün teknikler ile alakalı en kapsamlı verileri bulabilirsiniz.
Yakadan başlamalı hırka olan bu model; İlk olarak 2X2 lastik yaparak başlıyoruz
Reglan kol çizgisi yaparak büyütüyoruz. Kol ayrımına kadar haroşa, kalan kısımları ise balıkçı lastiği şeklinde örüyoruz.
Kolları ise 40cm lik misinalı şiş ile yuvarlak bir şekilde örüp bitiriyoruz.
Ön kısımlarda lastik olmaması işimizi kolaylaştırıyor.
İpim: Yarnart shetland chunky 7 adet kullandım kısa isteyenler 6 adet alabilir.
şişim: 6mm 100cm ve 40cm misinalı şiş,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.