Bahar Tomurcukları Yelek Örneği Yapılışı

21.06.2018
1.369
Bahar Tomurcukları Yelek Örneği Yapılışı

Bahar Tomurcukları Yelek Örneği Yapılışı,
Tomurcuklu Yaz Örgüsü Delikli zarif Modeli ile yalnızca Gelin Yelekleri amacıyla değil Anlatımlı Tarifi ile Her şey örülen bu modele Battaniye,Şal,Etol,Lizözler ve daha bir Çok Örgüler yapılır.

Kibar Fıstıklı Tomurcuklu Yelek Modeli Örgü İçin Angora Gelin Pembesi iplik ile örülen model amacıyla 2 numara Tığ kullanabilirsiniz.

Daha kabarık ve kalın ele gelen 3d Örgü Tığ işi Modeli olan Büzmeli Trabzan Örgü Modelini de inceledikten sonra Modeller arasın da seçim yapabilirsiniz.

Yelek eteği amacıyla enine oluşturulan Trabzanların üzerinden başlanan model ilk sırasın da dikiş payı amacıyla ilk yuvaya 4 adet trabzan örülür.

3 zincir tığa 2 dolayın 2 yuva sonrasına 1 adet 3 lü trabzan 3 zincir 2 dola 2 adet 3 lü trabzan Tekrar 3 zincir tığa 2 kez ip dola 2 adet 3 lü trabzan 2 zincir 2 adet aynı yuvaya tekrar 3 ü trabzan şeklinde sırayı tamamlayınız.

2. sırada Yine 4 trabzan ile başlanır 3 zincir ilk yuvanın amacıylae sık iğne 3 zincir çekin Trabzanların ortasındaki yuvaya 1 adet 6 lı fıstık yapın 4 zincir ilk yuvaya aynı sık iğne 3 zincir trabzan aralarına 6 lı fıstık şeklinde bu prosedürü tekrarlayınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.