Ajurlu Yelek Nasıl Örülür

02.12.2022
145
Ajurlu Yelek Nasıl Örülür

Ajurlu Yelek Nasıl Örülür
Zarif manzarası ile beğenileri kazanan hoş bir model anlatımı alıyor sırayı. Yelek modeli ve bebek örgüsü dahil her türlü bayan örgüsüne yakışacak bir model ile geldim karşınıza. Genellikle angora iplerle dantel zarafetinde bir model olacaktır. Etol şal amacıyla çok güzel bir alternatif olacaktır. Kısacası ne gerçekleştirme dilerseniz isteyin her örgüye çok yakışacaktır. Ben orta kalınlıkta ip ve 3 numaralı şiş kullandım.
Model 2 sırada örülüyor. Sizi hiç zorlamayacak ve çok zevkli örülecek bir model. Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün ön esnasında sıra süresince ilmeklerin tamamını düz olarak örüyoruz. Sonra örgünün arka esnasında tüm ilmekleri bu defa ters olarak örün. Tekrar ön sıraya geçince evvelce kıyı ilmeğini örmeden alın. Sonra bir ilmek dolayıp devamındaki 2 ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Bir ilmek daha düz örün. Önce bir ilmek artırıp sonra 2 ilmeği birlikte düz örüp bir ilmek daha düz örün.
Örgünün arka esnasında kıyı ilmeğinden sonra bir ilmek artırıp ileri 2 ilmeği birlikte süz örerek toplayın ve bir ilmek düz örün. Sıra süresince aynı prosedürü tekrarlayarak devam edin. Bundan ardından örgünün ilk başlangıcında oluşturulan işlemleri tekrarlayarak devam edin. İlk 2 sırayı düz örü ile yapıyoruz ardından 2 sırada modeli uyguluyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.