Ajurlu Robalı Bebek Hırkası

07.04.2021
1.269
Ajurlu Robalı Bebek Hırkası

Ajurlu Robalı Bebek Hırkası
Herkese Merhaba,
Bu videoda sizlere güzel bir bebek hırkasının yapılışını anlatmaya çalıştım. Hırkayı 100 gr 250 mt antipilling özellikli bir bebe yünü ile ördüm. 140 gr yani aşağı yukarı 1,5 yumak ip kullandım. 3,5 numara 100 cm misinalı şiş ile ördüm. Dilerseniz normal şişle de örülebilir. Hırka, 1-1,5 yaş arası bebekler amacıyla ideal oldu.
Hırka, yakadan başlanarak tek parça durumunda örüldü. Yaka lastiği haraşo örüldükten sonra roba evresinde düz örgü ile V ajur programı yapıldı.
Roba tamamlandıktan sonra beden alanı düz örgü ile devam edilerek kol ve etek lastiğinde seçenek bir renk ile haraşo örgü kullanıldı.
Hırka ön kıyı bantları haraşo olduğundan, haraşo lastikte meydana gelen gerilme sorununu çözüme ulaştırmak amacıyla alttaki videoda anlattığım şekilde kısa satır yöntemi kullanıldı. Daha kaliteli bir örgü elde edebilmek amacıyla, bu videodan faydalanarak bu yöntemi programınızı tavsiye ederim. ve soğuk havalarda giydirme tarafından son derece kullanımı kolay bir modeldir.
Vereceğimiz tarife geçmeden önce, çocuk hırkaları ile alakalı aklınızda kanaat ortaya gelmesine ve kendi eğlenceli tasarımınızı yapmanıza yardımcı olacak bir video bir araya getirdik,Bir diğer avantajı da, başı sıkma gibi bir özelliğe sahip yoktur,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.