Ajurlu Karışık Örgü Modeli Yapılışı

15.02.2019
1.661
Ajurlu Karışık Örgü Modeli Yapılışı

Ajurlu Karışık Örgü Modeli Yapılışı
Bu Yıl En Çok İstenilen Örgü Deseni Tarifi ile damga vuran Ajurlu İki Sıralar Örgü Modeli Yeni Bayan Yeleklerin de görebileceğiniz bir Model.
İki Sıralı Ajurlu Modelin Motifleri aslın da İki Ajur arasında kalan desen değil.İki Zikzak numune arası İkili Ajurlar bir desen oluyor.
Örnek 9 ve katlarından hesaplandıktan sonra 1 adet daha İlmek ile yapılıyor. Örneğin 4 desen amacıyla 9X4: 36 ilmek ediyorsa siz 1 ilmek daha ekleyerek 37 ilmek ile başlayabilirsiniz.
2 Sırada bir kendini yenileyen Örgü Örneği göründüğünden çok kolay olduğunu ördükçe anlayacaksınız.Bu Model ile Ajurlu Gelin Etolleri ve Şalları gerektiğince Moda oldu.
Tek sırada kurulan model kendini 2 sırada gösterdiği amacıyla 2 sıralı bir örgü modeli diyebiliriz. Çok İstenilen Zincir Ajurlu İki Sıralar Örneği Yazlık ve Baharlık Örgülere de uyumlu bir motif.
Yünlü YumUşak örgü ipleri Angora,Alize,Nako ve Kartopunun ipleri ile Bu Mevsime ideal bir çok şey yapılır.. Özelikle uzun misinalı şişler ile en güzel bana göre Gelin Etolü yapılır.
Küçük Örgü Evi Örgü Modeli çalışmasını kanalların da iz Örgü Severler amacıyla yayınlamışlar.Ören Bayanın eline emeğine sağık.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.