Ajurlu Bebek Yeleği Kaç İlmekle Başlanır

06.10.2019
4.290
Ajurlu Bebek Yeleği Kaç İlmekle Başlanır

Ajurlu Bebek Yeleği Kaç İlmekle Başlanır
Merhaba örgücüler her türlü örgü örmeyi severim, ama bebek yeleklerini örmesi bir diğer zevkli. Hemde minik oldukları amacıyla çok çabuk bitiyorlar. Bu yelek takımınıda büyük bir zevkle ördüm. Kız bebek yelek modeli zor görünmesine karşın pekte zor sayılmaz. Sadece 1.sıranın çok ilgili örülmesi gerekiyor. Çünkü numune olarak güzel yerleşmesi amacıyla aralarda artırmalar oluyor. Yeleği nin 5. sırasından sonra esasen motifler belli olacak,Ajurlu Bebek Yeleği Kaç İlmekle Başlanır,Ajurlu Bebek Yeleği Kaç İlmekle Yapılır,Ajurlu Bebek Yeleği Kaç İlmekle Anlatımlı,Ajurlu Bebek Yeleği Yapılışı

yeleğe 91 ilmekle başladım 3 numaralı şiş kullandım.

4 sıra haroşa ördüm kenarlarda 8 haroşa olacak artırmaları 3 ilmekte bir yaptım

kenarda 2 ilmek kalacak şekilde ortalarda 3 ilmek arayla.7-8 sıra örüp bir sırada haroşa olacak şekilde artırmalarını yaptım toplam 5 kere artırma sırası yaptım ve volanlı yeri için kenarlardaki 8 haroşa örülmeden şişte duracak ortadaki ilmeklere örneği kurup birkaç sıra ördüm toplam 331 ilmek olmuştu biraz zor örülüyor şişe sığmadığı için.volanlı yeri örüp kestim ve alttan ilmekler aldım ön 45 ilmek kol altı için 21 ilmek arkası 85 ilmek kol altı 21 ve ön 45 ilmek olacak şekilde ilmekleri ayarladım birkaç sıra ördüm örneği kurmadan kol altına haroşa yapmak için sonra örneğini kurdum.

ÖRNEĞİN YAPILIŞI

kenardaki 8 ilmek haroşa 1 ters örüyoruz şişin üstüne ilmek alıp 3 ilmeği bir alıyoruz ve şişin üzerine ilmek alıp bir ters örüp yine aynı şekilde şişe ilmek alıp

arttırıp üç ilmeği bir alıp yine ilmek alıp bir ters örerek sıra sonuna kadar ördüm

arkadan tersi ters düzü düz örülecek iki sıra daha ön ve arka normal düzü düz tersi ters örüp yine örneği yaparak devam ediyoruz.videosunu çekersem eklerim.

alt lastik kısmınıda birkaç sıra haroşa örüp bitirdim güzel bir yelek oldu yani fena sayılmaz işte süslemeleri daha güzel gösterir modeli beğenenler için ben tarifini gösterdim yapmak isteyenlere kolay gelsin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.