Ahududu Hırka Yapılışı

23.02.2019
4.989
Ahududu Hırka Yapılışı

Ahududu Hırka Yapılışı
Şahane bir model daha. Bayılacaksınız. Daha evvelce ördüğümüz hırkalar bir kemer ekliyoruz ve nasıl değiştiğini görüyoruz. Ahududu hırka yapılışı gibi. Örmesi gerektiğince basit. Örgüye yeni başlayanlardan iseniz de bu hırkayı basitlıkla örebilirsiniz. Daha evvelce sizlere haraşo hırka yapılışından bahsetmiştik. Aynı hırka. Detayları, sayıları orada görebilirsiniz. Haraşo örgü modeli ile örülen basit bir model. Tek fark ip kalınlığı ve belde yapılan kemer. Yeni modellerden, hırka örneklerinden bahsedecek olursak Norveç örgü hırka modeli çok güzel ve tekrar haraşo ve saç örgünün birleşiminden meydana gelen şık bir hırka. 1 düz 1 ters balon hırka yapılışı da çok güzel bir örnek. Bu hırkalar hep aynı mantıkla örülüyor. Kalın ipler, kalın şişler, dümdüz örgüler. Kesme yok, düşük kol kazaklar, hırkalar. Herkes doğrulusunda beğenilen, herkes doğrulusunda basitçe örülen hırkalar. Fiyat olarak pahalı satılan ürünler. Bu hırkanın fiyatı çok çok mesela. Ama kendiniz örerken daha ucuza mal edebilirsiniz. Ödemeniz gereken fiyat ip ve şiş amacıyla olacaktır. Sonra örüp size keyifle giymek kalıyor.
Saç örgü kemerli hırka tıpkı yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi haraşo hırka yapılışı gibi, ahududu hırka yapılışı gibi örülüyor. Bu hırkalar kalın iplerle ve 10 mm şişlerle örülüyor. Ve genellikle 10 – 12 arasında 100 gramlık iplerden gidiyor. Sizlere en altta ahududu hırka yapılışını paylaşacağız. Aynı sayılarda örüp beline bir kemer ekleyerek yeni bir modele çevirebilirsiniz.
Saç örgü kemerli hırka gerektiğince basit. Normal hırkayı örüyoruz. Her iki yanlara yaptığımız saç örgüsünden kemeri tutturuyoruz. İsterseniz yanlardan kemer köprüsü yapıp kemeri daha uzun yaparak bütün belinize göre yapabilirsiniz. Şimdi bu mükemmel hırka modellerini inceleyelim,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.