6 Aylık Çocuk Süveter Yapımı

21.03.2023
330
6 Aylık Çocuk Süveter Yapımı

6 Aylık Çocuk Süveter Yapımı
6 Aylık Çocuk Süveter Yapımı. Bebekleri soğuk kış günlerinden güvenliğini sağlamak amacıyla süveter ve yelek örebilirsiniz. Üstelik bugünümüzde pek çok bebek yeleği ve süveteri modelleri annelerin ilgisine sunulmuştur. Eğer bebekler amacıyla süveter örecekseniz ilk olarak ipin niteliğine ilgi etmeniz gerekir. Zira kalın ve sert ipler bebeklerde cilt tahrişine ve cilt Kaşıntısına namacıyla olacaktır. Hal bu tür olunca yaptığınız bütün emek boşa gider. Bu öte yandan ipin niteliği kadar gösterişi ve ip rengi de ehemmiyet taşır.
Çünkü ağır renkler yerine daha soft renkler bebekler içi en makul secim olacaktır. 6 aylık çocuk süveter yapımı ile ilgili bilgi alabilmek dilerseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Yine 6 aylık bebekler amacıyla süveter yapar iken bir kaç noktaya daha ilgi etmeniz önerilir. Çünkü 6 aylık bebekler gerektiğince dinamik olabiliyor ve oturmaya başladıkları dehemmiyetlerdir. Bu amaçla süveteri tam çocuğun vücuduna denk istikbal şekilde örmeniz tavsiye edilir.
6 Aylık Bebekler İçin Süveter Yapım Aşamaları
Süveter yapımı amacıyla doğru ipi kullanmanız gerekir. Burada erkek bebekler amacıyla mavi, yeşil, sarı ve gri renkleri tercih edebilirsiniz. Kız bebekler amacıyla kırmızı, mor, pembe ve sarı renkler makul olacaktır.
Süveter amacıyla bebe yünü ve 3.5 numara şiş ile örgümüze başlıyoruz.
6 aylık bir bebek amacıyla aşağı yukarı 60 ilmek yeterli olacaktır. Ancak bebeğin kilosuna göre ilmek miktarını artırıp, azaltabilirsiniz.
Bebek süveterlerinde en makul lastik çift lastiktir. Ancak çift lastik yapılışını bilmiyorsanız 2 ters 2 düz örgü yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.