5 Şiş Modeli Örgü Eldiven Modeli Yapılışı

14.01.2021
1.470
5 Şiş Modeli Örgü Eldiven Modeli Yapılışı

5 Şiş Modeli Örgü Eldiven Modeli Yapılışı
Daha çok eski toprak denilen annelerimizin ninelerimizin ördüğü ve bildiği 5 şiş örgüsü ile örülen 5 parmaklı eldiven yapılışını yayınlıyoruz.
Belki şu an fazlası hanım 5 şişle örgü örmeyi biliyordur ama ben öğrenememiştim genç kızlığımda. Rahmetlik annem beş şişle bize çorap ve eldiven örerdi, ben de ona iki şişle yelek örerdim. Ya çaba harcamadım yada öğrenemedim tam hatırlamıyorum bu örgüyü. Aradan seneler geçtikçe hayatın zorlukları bu tür zorlu örgülerle uğraşmaktan alıkoydu beni. Şimdi öğreneyim desemde esasen öğrenemem benden geçti.
5 Şişle oluşturulan 5 parmaklı eldiven yapılışı. Türkçe videolu anlatımlı olarak örgü parmaklı eldivenin yapılışı ile ilgili bütün detaylara buradan ulaşabilirsiniz.
Düz örgü yöntemi ile örülen 3.5 numara şiş sarfedilen ve parmak uzunluğuna göre ayarlayacağınız eldiven amacıyla orta kalınlıkta ip tercih edilmiştir.
Eldiven yapımı ile ilgili bütün detaylara videodan ulaşabilirsiniz. Sizde bu soğuk zamanlarda elleriniz üşümesin diye 5 parmaklı eldiven örebilirsiniz. Eğer parmaksız yarım eldiven gerçekleştirme dilerseniz de Kalpli Yarım Eldiven Yapılışı yazısındaki modeli inceleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.