2 Şiş İle Bayan Bot Patik Yapılışı

26.04.2021
1.640
2 Şiş İle Bayan Bot Patik Yapılışı

2 Şiş İle Bayan Bot Patik Yapılışı
Merhaba , sizlere çeyiz patik modelleri sunmuştuk daha evvelce de bu da onlardan biri. Çeyizlik patik modeli olarak çok güzel kısa sürede örebileceğiniz şiş örgü ile oluşturulan 2 şiş ile bot patik yapabilirsiniz. Süsleme resimde görüldüğü gibi tığ ile zincir çekerek ip yapılmış ve kalp ortasına inci bu ona kibar ve şık bir hava katmış.
Bir kerede örülebilen tek bir patik ile ikinci kere de ördüğünüz eşini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. İki kere de örmek mecburiyetinde değlisiniz gerçekte tek şiş üstünde iki adet ayrı parça örgü modeli yapılabiliyor. Eğer daha evvelce duymadıysanız ya da denemediyseniz örgüyü öğrendiğiniz şahıslara problem ya da çevrenizde evvelceden beri birşeyler ören birisi var ise ona sorabilirsiniz kesinlikle görmüştür ya da deneyimlemiştir.
En azından bir düşünce alırsınız ben burada size anlatmaya çalışayım. İki ayrı yumak ile yapabilirsiniz ya da yumağınızı ikiye ayırırsınız size kalmış. Tek şiş üstünde birinci yumak ip ile ilmek attıktan sonra ikinci yumak ile de aynı sayıda ilmek atın ve örmeye başlayın birinci tamamlanınca ipi değiştirerek ikinciyi örün. Bunu namacıyla yapacağım ? derseniz , bazı durumlarda sayıları karıştırabiliyoruz bilhassa arttırma ve eksiltme olan bu tür örgü modellerinde. Yan yana örülen iki parça aynı anda eksiltip arttırma yaptığınız amacıyla sayı karıştırma vakası olmayacaktır iki aynı eş patik bot elde edebilirsiniz. Pantolon örerken de aynı şeyi yapıyor hanımlar ve patik örerken kullanır bu yöntemi. Pantolonun iki paçası da aynı olsun ve kısa vakitte bitirmek de var işin içersinde daha evvelce denedim bir anda bakıyorsunuz ikisini de örmüşsünüz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.