1 Yaş Bebek Yeleği Yapılışı

09.10.2018
2.105
1 Yaş Bebek Yeleği Yapılışı

1 Yaş Bebek Yeleği Yapılışı
1 Yaş Bebek Yeleği İlmek adedi 63 ilmek ile başlanıyor. 0-3 Aylık Örgü Yelekler amacıyla burada Şiş modelli Yeleği Tarifi de var.
Şiş Yeleklere Yakışır Taneli Buğday Modeli Yeni Örgü Motifi isteyenler Robadan ata kalan Beden amacıyla bu tür bir Örnek düşünebilirler.
Önce modelimiz amacıyla lüzumlu malzemelere bakalım. Yeleğin yapımın da Pamuklu ip 100 gram 250 metre ip gidiyor. Şiş amacıyla 3,5 numara Örgü Şişleri- 3 Düğme
Aynı Yeleği 2 Yaş Bebeklere Yelek Yapımı amacıyla kullanacaklar amacıyla şu şekilde bir not düşülmüş “Bu model yaprak modeli bulunduğu amacıyla ön ve arka vücuda eşit dağılımın sağlanması gerekir.
O yüzden 2 yaprak modeli ek etmeniz gerekir. Böyle olunca ilmek adedi 71 olur, yakayı genişletince ön bantları da artırmanız gerekir.
73 yada 75 ilmek ile başlayabilirsiniz. Buda 2 yaş bebeğine ideal olur. Ön vücutta 8 yaprak modeli, arka vücuda 8 yaprak modeli düşer”
2 Yaş Bebekler amacıyla Yorumlar da Hem de şu Bilgilere yer verilmiş.: 2 yaş amacıyla modelimiz 14 dilimli, siz 16 dilim yapabilirsiniz vede öndeki 4 ilmek olan patı 6 ilmeğe çıkarmalısınız.
Bunun amacıyla şişe 75 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Kol ayrımından evvelce şişiniz de 233 ilmek olacaktır. Sağ ön gövde patlar dahil 39 ilmek – kol 44 ilmek – arka gövde 67 ilmek – başka kol 44 ilmek ve sol ön gövde 39 ilmek olacak. Eğer bebek kilolu ise sayıları biraz daha artırabilirsiniz kolay gelsin,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.